Generatory prądotwórcze

Firma Fischer Panda jest wiodącym producentem pokładowych agregatów prądotwórczych do pojazdów i jednostek pływających. Początek działalności firmy sięga 1977 roku kiedy to jeszcze pod nazwą Icemaster firma zajmowała się rozwojem oraz produkcją agregatów. Oferta firmy skierowana jest do odbiorców w trzech głównych rynkach: jednostki pływające, pojazdy lądowe użytkowe oraz wojsko.
Rynek jednostek pływających odgrywa znaczącą rolę w rozwoju i produkcji Fischer Panda. Kompaktowa zabudowa generatorów umożliwia zamontowanie w bardzo małej przestrzeni co szczególnie w jednostkach pływających jest bardzo istotne. Fischer Panda wykorzystuje różne silniki napędowe: Kubota, MB, VW, Farymann. Firma dostarcza nie tylko agregaty, ale również kompletne systemy napędowe do jachtów. Systemy te funkcjonują pod nazwą Whisperprop.

Więcej pod adresem:
http://www.fischerpanda.de/products/eng/346.htm
http://www.fischerpanda.de/products/eng/335.htm

Załączniki

Zabezpieczenia urządzeń i obwodów elektrycznych

El-Cab jest wyłącznym przedstawicielem niemieckiej firmy E-T-A na rynek polski.
E-T-A to światowy lider w projektowaniu, rozwijaniu i produkcji wyłączników oraz bezpieczników automatycznych stosowanych w celach ochrony urządzeń oraz obwodów elektrycznych. E-T-A oferuje najszerszy wachlarz produktów tego typu na rynku dla zastosowań takich jak: lotnictwo,transport, kontrola procesu, informatyka i telekomunikacja, medycyna, urządzenia domowe i ogrodowe, obrabiarki i robotyka. Produkty E-T-A są projektowane i produkowane zgodnie ze światowej klasy wymaganiami dotyczącymi jakości oraz surowymi normami, posiadają certyfikat takich towarzystw kwalifikacyjnych jak między innymi VDA, CSA, UL, BSI, UK, Civil, Aviation Authority oraz Bureau Veritas.


Systemy CAN

E-T-A PowerPlex - Inteligentny system służący do sterowania i zabezpieczania odbiorników elektrycznych w łodziach i pojazdach. Dostosowanie do indywidualnych wymagań - dzięki sprawdzonej technologii CAN konfiguracja jest wyjątkowo łatwa.
PowerPlex składa się z oddzielnych modułów do podłączenia odbiorników elektrycznych, wyłączników oraz czujników. Komponenty te komunikują się ze sobą poprzez CAN-Bus-System (zgodnie z SAE J1939). Instalacja PowerPlex może zawierać w sumie 30 modułów do przysłania i przetwarzania sygnałów sterujących i danych. Każdy moduł posiada własny mikroprocesor.
Moduły PowerPlex ( pojedynczo lub w kombinacji z innymi PowerPlex komponentami ) gwarantują niezawodne sterowanie i monitorowanie wszystkich podłączonych urządzeń. Każdy włącznik, który jest połączony z PowerPlex może być tak skonfigurowany aby mógł sterować wszelkimi danymi obciążeniowymi instalacji PowerPlex.
System PowerPlex z dotykowym wyświetlaczem oferuje zintegrowaną diagnozę oraz funkcję kontroli jak i programowalną funkcję ochrony przed przeciążeniem.

Załączniki

Wyłączniki, bezpieczniki automatyczne termiczne

Wyłączniki, bezpieczniki automatyczne z wyzwoleniem termicznym dzięki prostemu działaniu efektu cieplnego prądu i wykorzystaniu właściwości mechanicznych stosowanych materiałów, stanowią jedne z najpewniejszych i najbardziej koszto-oszczędnych dostępnych urządzeń kontrolnych i zabezpieczających. Dlatego też znajdują zastosowanie w ochronie wielu podzespołów i układów - od silników i uzwojenia transformatorów począwszy, poprzez zawory magnetyczne na niskonapięciowych obwodach elektrycznych w pojazdach drogowych, łodziach oraz maszynach akumulatorowych skończywszy.
Zastosowania tego typu wymagają umiejętności rozróżnienia pomiędzy przepięciami lub przebiegami przejściowymi z jednej strony, a szkodliwymi długotrwałymi przeciążeniami z drugiej strony. Bezpieczniki automatyczne z wyzwoleniem termicznym mogą wytrzymać wysokie przepięcia powstające np. z obciążenia lamp lub uruchamiania silnika. Jednocześnie zapewniają one ochronę przed skutkami prawdziwej awarii, np. blokady wirników silnika. Wyłączniki automatyczne z wyzwoleniem termicznym łączą funkcję wyłącznika z bezpiecznikiem. Karty katalogowe każdego z produktów zawierają charakterystyki czasowo-prądowe umożliwiając właściwe dobranie bezpiecznika do aplikacji.

Charakterystyka:
- Jedno i wielopolowe z wyzwoleniem termicznym
- Z lub bez styków pomocniczych
- Zakres napięcia mav 3AC415V; AC250V, DC65V, DC28V
- Zakres prądowy 0,05 - 70A
- Standardowe lub samoresetujące się
- Połączenie funkcji wyłącznika z bezpiecznikiem automatycznym.

Pliki do pobrania i pełen opis produktów na www.e-t-a.com.

Załączniki

Wyłączniki, bezpieczniki magnetyczne automatyczne oraz magnetyczno-hydrauliczne

Wyłączniki, bezpieczniki automatyczne z wyzwoleniem magnetycznym to bardzo szybkie zabezpieczenia przed zwarciem a w wykonaniu magnetyczno-hydraulicznym część hydrauliczna dzięki specjalnej konstrukcji oraz parametrom oleju w cewce gwarantuje przesunięcie charakterystyki w czasie (spowolnienie zadziałania podczas przeciążenia). Szeroki wachlarz wyłączników magnetycznych E-T-A obejmuje miedzy innymi miniaturową bardzo szybką serię 808 (0,01 - 5A), charakteryzującą się parametrami doskonałymi dla płytek odwodów drukowanych oraz hydrauliczno-magnetyczną serię 8345 (0,05 - 125A) dla obciążenia większymi prądami do zastosowania w telekomunikacji, transporcie oraz szafach sterowniczych. Opcjonalnie dodatkowe moduły umożliwiają zdalną kontrolę oraz sterowanie wyłącznikami.

Karty katalogowe każdego z produktów zawierają charakterystyki czasowo-prądowe umożliwiając właściwe dobranie bezpiecznika do aplikacji.

Charakterystyka:
- Jedno lub wielopolowe z wyzwoleniem magnetycznym lub hydrauliczno - magnetycznym
- Z lub bez styków pomocniczych
- Zakres napięcia max 3AC480V, AC277V, DC110V, DC28V
- Zakres prądowy 0,01-125A
- Duża różnorodność montażu
- Indywidualne krzywe czasowo - prądowe.

Pliki do pobrania i pełen opis produktów na http://www.e-t-a.com.

Załączniki

Wyłączniki, bezpieczniki automatyczne mocy

Wyłączniki, bezpieczniki automatyczne mocy z wyzwoleniem termicznym lub termomagnetycznym zostały zaprojektowane dla zastosowań wymagających doskonałych parametrów oraz niezawodności.
Doskonałe do zastosowań w lotnictwie, pojazdach specjalnych, systemach morskich oraz w specjalistycznych urządzeniach, gdzie bezpieczeństwo odgrywa najistotniejszą rolę.
Wszystkie wyłączniki tej serii są wysoce odporne na wstrząsy, wibracje, słoną parę, wilgotność i inne niekorzystne czynniki.
Karty katalogowe każdego z produktów zawierają charakterystyki czasowo-prądowe umożliwiając właściwe dobranie bezpiecznika do aplikacji.

Charakterystyka:
- Jedno lub wielopolowe z wyzwoleniem termicznym lub termiczno - magnetycznym
- Z lub bez styków pomocniczych
- Zakres napięcia 3AC500V, AC250V, DC28V, DC144V
- Duża różnorodność montażu
- Mała zwarta budowa
- Indywidualne krzywe czasowo - prądowe
- Bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe
- Zakres prądowy 0,05 - 500A

Pliki do pobrania i pełen opis produktu na http://www.e-t-a.com.

Załączniki

Automatyczne bezpieczniki samochodowe

Samochodowe bezpieczniki automatyczne z wyzwoleniem termicznym stanowią idealną alternatywę do zwykłych bezpieczników topikowych. Mała zwarta budowa oraz montaż dostosowany do tradycyjnych gniazd bezpiecznikowych pozwalają na zastosowanie ich np. w obwodach szczególnie narażonych na przeciążenie (silniki wycieraczek, elektryczne regulowany fotel czy też elektryczne szyby).

Karty katalogowe każdego z produktów zawierają charakterystyki czasowo-prądowe umożliwiając właściwe dobranie bezpiecznika do aplikacji.
W ofercie również gniazda montażowe oraz gotowe systemy rozdziału mocy. Zastosowanie przy zabezpieczeniu obwodów i urządzeń w samochodach osobowych, pojazdach ciężarowych, autobusach, maszynach budowlanych, pojazdach wodnych, pojazdach szynowych.

Charakterystyka:
- Jednopolowe z termicznym wyzwoleniem
- Zakres napięcia DC12V, DC28V, DC32V
- Zakres prądowy 3 - 30A
- Standardowe działanie oraz samoresetujące się (tylko 12V)
- Opcjonalnie z ręcznym wyzwoleniem.

Pliki do pobrania i pełen opis produktu na http://www.e-t-a.com.

Załączniki

Przekaźniki mechaniczne, elektroniczne, przekaźniki mocy

Przekaźniki standardowe do 50A statyczne, półprzewodnikowe elektroniczne w wykonaniu standardowym oraz programowalne z funkcją czasowego opóźnienia czy też zabezpieczenia urządzeń przed przeciążeniem prądowym. Przekaźniki mocy (100, 200, 300A) w wykonaniu standardowym elektromechaniczne bistabilne MPR10 oraz hybrydowym HPR10 z inteligentną elektroniką sterującą (programowalne między innymi z funkcją opóźnienia czy też zabezpieczenia przed spadkiem napięcia). Przekaźniki mocy EPR10 półprzewodnikowe, elektroniczne w wykonaniu standardowym oraz w wykonaniu z zabezpieczeniem przed przeciążeniem (1,3xIn), zakres 100A, 200A. Zastosowanie w maszynach budowlanych, pojazdach specjalnych, autobusach, ciężarówkach, samochodach osobowych. Karty katalogowe każdego z produktów zawierają parametry techniczne umożliwiające właściwe dobranie przekaźnika do aplikacji.

Charakterystyka:
- szybsze, pewniejsze zadziałanie (półprzewodnikowe)
- programowalne dostosowanie produktu do wymagań
- opcjonalne zabezpieczenie przed przeciążeniem
- opcjonalnie funkcja diagnostyczna (status)

Pliki do pobrania i pełen opis produktu na http://www.e-t-a.com.

Załączniki

Komponenty elektryczne i odłączniki, zabezpieczenia akumulatorów


Komponenty instalacji elektrycznych

W ofercie mamy między innymi produkty na wyposażenie jednostek pływających: odłączniki akumulatorów, oświetlenie, gniazda NATO, wtyczki, przekaźniki, dystrybutory mocy, panele sterujące, panele sterujące CAN.

Załączniki

Odłączniki, zabezpieczenia akumulatorów

Odłączniki i zabezpieczenia akumulatorów E-T-A zapewniają odłączanie jedno- i wielobiegunowe przeznaczonych do instalacji w systemach elektrycznych łodzi, pojazdów i urządzeń zasilanych akumulatorem. Zdalne elektryczne sterowanie, w pozycji wyłączony lub włączony/wyłączony, a także przełączanie bezpośrednie niesie ze sobą korzyści związane zarówno z wygodą jak i bezpieczeństwem. Istnieje możliwość indywidualnej konfiguracji dla specjalnych zastosowań.

Pliki do pobrania i pełen opis produktu na http://www.e-t-a.com.

Załączniki

Sondy poziomu

El-Cab jest przedstawicielem na Polskę firmy BEDIA. BEDIA od ponad 20 lat specjalizuje się w produkcji sond (przekaźników punktowych) poziomu. Zasada pracy pojemnościowa. Załączające plusem lub minusem, opcjonalnie możliwość funkcji samokontroli oraz opóźnienia sygnału.


Inteligentne czujniki poziomu oleju


ITS 60 - Inteligentny czujnik poziomu oleju napędowego

Inteligentny czujnik poziomu BEDIA ITS 60 służy do pomiaru poziomu oleju napędowego w zbiorniku paliwa. Jego istotne zalety to:
- Żadnych mechanicznych części, zwarta stabilna konstrukcja
- Długość od 200mm do 2300mm
- Dowolny sygnał wejściowy:V; mA; PWM; CANBus J1939
- Pojemnościowa zasada pracy
- Mechaniczna i elektryczna kompatybilność z istniejącym systemem
- Zastosowanie do wszystkich rodzin oleju napędowego (ITS60 gwarantuje poprawność wskazań bez względu na zastosowane paliwo i biodiesel, zimowe, letnie itp.)
- Duża dokładność pomiaru
- Możliwość odwzorowania (wyskalowania) geometrii zbiornika
- Dodatkowy punkt minimum lub maximum
- Możliwość montażu pod kątem.

Załączniki

ITS 65 - Inteligentny czujnik poziomu oraz temperatury oleju hydraulicznego

Inteligentny czujnik poziomu BEDIA ITS 65 służy do pomiaru poziomu oraz temperatury oleju hydraulicznego lub silnikowego. Istotne zalety:
- Żadnych mechanicznych części
- Zwarta, pewna budowa, zwarta stabilna konstrukcja
- Zastosowanie do oleju hydraulicznego, silnikowego oraz pochodnych
- Pojemnościowa zasada pracy
- Długość od 200mm do 2300mm
- Dowolny sygnał wyjściowy: V; mA; PWM; CANBus J1939
- Duża dokładność pomiaru
- Możliwość odwzorowania (wyskalowania) geometrii zbiornika
- Dodatkowy punkt minimum lub maximum
- Duży wybór różnych połączeń.

Załączniki

CLS 50/55 - sondy poziomu wody oraz oleju

EL-CAB jest przedstawicielem na Polskę firmy BEDIA. BEDIA od ponad 30 lat specjalizuje się w produkcji sond (sygnalizatorów punktowych) poziomu. Sondy (sygnalizatory) poziomu firmy BEDIA znajdują zastosowanie wszędzie gdzie potrzebna jest informacja o wartości granicznej poziomu medium typu pochodne wody oraz pochodne oleju (minimum, maksimum, obecność). W odniesieniu do zamontowanych czujników ciśnienia czy też temperatury sondy Bedia dają taką zaletę, że informują odpowiednio wcześniej o krytycznym stanie medium.
Produkt ten umożliwia kontrolę poziomu takich mediów jak płyn chłodzący, świeża i brudna woda, woda zęzowa jak również płyny olejowe jak olej silnikowy, hydrauliczny, paliwa oraz płyn hamulcowy.
Specjalne wykonanie do pracy w trudnych warunkach aprobowane przez 10 towarzystw certyfikujących: ABS, BV, CCS, DNV, GL, KRS, LR, NKK, RINA, RMRS.

Warianty medium:
- Ev 35...85 (woda, środki chłodnicze),
- Ev 1,8...6 (olej silnikowy, olej hydrauliczny, olej napędowy).

Sonda (sygnalizator) poziomu BEDIA CLS 50 (12/24V) oraz CLS55 (5/12V)
- Pojemnościowa zasada pracy
- Sygnalizator poziomu (punkt stan minimum lub maximum)
- Środowiska wodne lub olejowe
- Duży zakres temperatury pracy
- Duża różnorodność podłączeń elektrycznych (Bajonett według DIN 72585, kabel, Bajonett 16S, gwintowe M27x1, Bajonett 10SL)
- Możliwość funkcji samokontroli oraz opóźnienia sygnału.

Załączniki

Czujniki i wyłączniki temperatury

Czujniki oraz wyłączniki temperatury - oprócz pomiaru poziomu medium firma Bedia z powodzeniem rozwija i produkuje również czujniki oraz wyłączniki temperatury. Szeroki wybór oraz duża elastyczność sprawiają, że klienci bardzo chętnie sięgają po te produkty.

Wyłączniki temperatury dostępne są w 3 wariantach:
- Bimetaliczne wyłączniki temperatury z małą histerezą powrotną ≤ 15°C (5-15°C)
- Bimetaliczne wyłączniki temperatury z histerezą ≤ 25°C
- Elektroniczne wyłączniki temperatury (Pt1000) z histerezą dowolnie ustaloną ≥ 1°C.

BEDIA czujniki temperatury dostępne są w dwóch wariantach:
- Elektroniczne czujniki temperatury (Pt1000; 0,5V - 10V)
- Rezystancyjne czujniki temperatury Pt100; Pt500; Pt1000; Ni100; Ni1000, KTY, NTC.

Cechy charakterystyczne:
- Mała zwarta zabudowa
- Różnorodność wykonania (montaż, rodzaj materiału)
- Szeroki zakres temperatury
- Wykonanie elektroniczne dostosowane do wymagań klienta
- Różnorodność elektryczna (podłączenie elektryczne, funkcje).

Załączniki