Lodówki i dystrybutory napojów

Posiadamy w swojej ofercie kuchnie pokładowe, lodówki pokładowe, ekspresy do kawy, podgrzewacze wody, podgrzewacze parówek. Urządzenia te występują w wersjach 12 i 24VDC. W większości są to urządzenia niemieckiej firmy TM. Urządzenia przeznaczone są do zabudowy w tramwajach i pociągach. Wykonujemy także urządzenia na specjalne życzenia Klientów.


Lodówki pokładowe

Posiadamy w swojej ofercie lodówki pokładowe. Urządzenia te występują w wersjach 12 i 24VDC. W większości są to urządzenia niemieckiej firmy TM. Urządzenia przeznaczone są do zabudowy w pociągach jak i tramwajach. Wykonujemy także urządzenia na specjalne życzenia Klientów.

Załączniki

Przygotowanie napojów

EL-CAB posiada w swojej ofercie również ekspresy do kawy oraz dystrybutory napojów firmy TM z przeznaczeniem do zabudowy w pojazdach szynowych. Urządzenia firmy TM dają możliwość każdemu pasażerowi odnaleźć swój ulubiony i niepowtarzalnego smak i aromat kawy.

Załączniki

Podgrzewacze parówek

Posiadamy w swojej ofercie również podgrzewacze parówek oraz przenośne kuchenki mikrofalowe. Urządzenia te występują w wersjach 12 i 24VDC. Są to urządzenia niemieckiej firmy TM. Urządzenia przeznaczone są do zabudowy w tramwajach i pociągach. Misy o różnej pojemności oraz kształcie wykonane ze stali nierdzewnej z pokrywą. Urządzenia wyposażone w zabezpieczenia temperaturowe. Spełniają wymogi normy 72/245/EWG.

Załączniki

Oświetlenie wewnętrzne

Oferujemy oświetlenie (lampy pojedyncze, linie świetlne) mogące pracować w zakresie napięć 12V, 24V, 48V, 72V, 110V. Lampy są przeznaczone do montażu bezpośrednio na powierzchni płaskiej oraz do zabudowania wówczas lampa tworzy z sufitem lub ścianą integralną powierzchnię płaską.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej:
http://www.sec-lighting.eu/

Załączniki

Rolety

W naszej ofercie dostępne są rolety niemieckiej firmy B&T. Proponowane produkty są przeznaczone do wyposażenia tramwajów, szynobusów, kabin lokomotyw oraz wagonów kolejowych.
Dostępna gama kolorystyczna oraz strukturalna materiałów jest zgodna z europejskimi dyrektywami palności oraz przepuszczalności promieni UV.
Temperatury pracy to zakres od -30°C do +70°C.
Każda roleta (manualna, elektryczna) jest dostarczana do Klienta w komplecie z prowadnicami bocznymi, uchwytami do mocowania prowadnic, sznurkiem, uszczelkami tłumiącymi uderzenie rolety podczas jej zwijania.
W ofercie handlowej posiadamy również osłony przeciwsłoneczne. Oprócz gotowych rozwiązań istnieje możliwość przygotowania rolet zgodnie z życzeniem Klienta (rozmiar, rodzaj materiału).


Rolety manualne

System ręcznego rozwijania i zwijania. Rolety dostępne w wersji z kasetą okrągłą lub kwadratową w kolorze czarnym (standard) lub srebrnym (opcjonalnie). Mocowanie kasety za pomocą uchwytów bocznych (uniwersalnych lub stałych zależy od modelu rolety), a w przypadku rolety z okrągłą kasetą możliwość szybkiego montażu za pomocą klipsów zatrzaskowych.
- Szerokość rolety (kaseta) od 500mm do 2400mm
- Długość materiału maksymalnie do 1900mm.

Załączniki

Rolety nożycowe

Zaletą tego rodzaju rolet jest brak konieczności stosowania dodatkowych prowadnic bocznych. Mechanizm nożycowy jest montowany od wewnętrznej strony rolety.
Dostępne w wersji manualnej oraz elektrycznej 12/24V.

Załączniki

Rolety elektryczne

Rolety mogą być przygotowane opcjonalnie na 12V lub 24V. Kaseta rolety ma wymiar 50x50mm. Dostępne są różne rodzaje materiałów; istnieje możliwość łączenia dwóch różnych materiałów w jednej rolecie.
- Szerokość rolety (kaseta) od 500mm do 2400mm
- Długość materiału maksymalnie do 1900mm.

Załączniki

Systemy międzywagonowe

W naszej ofercie posiadamy teraz również przejścia międzywagonowe firmy Hübner przeznaczone do pojazdów szynowych. Proponujemy indywidualne rozwiązania jeśli chodzi o szerokość przejścia oraz design.

Załączniki

Sondy poziomu

EL-CAB jest przedstawicielem na Polskę firmy Bedia. Bedia od ponad 30 lat specjalizuje się w produkcji czujników poziomu oraz temperatury jak również sond poziomu oraz przetwornic napięcia.


Inteligentne czujniki poziomu oleju


ITS 60 - Inteligentny czujnik poziomu oleju napędowego

Inteligentny czujnik poziomu BEDIA ITS 60 służy do pomiaru poziomu oleju napędowego w zbiorniku paliwa. Jego istotne zalety to:
- Żadnych mechanicznych części, zwarta stabilna konstrukcja
- Długość od 200mm do 2300mm
- Dowolny sygnał wejściowy:V; mA; PWM; CANBus J1939
- Pojemnościowa zasada pracy
- Mechaniczna i elektryczna kompatybilność z istniejącym systemem
- Zastosowanie do wszystkich rodzin oleju napędowego (ITS60 gwarantuje poprawność wskazań bez względu na zastosowane paliwo i biodiesel, zimowe, letnie itp.)
- Duża dokładność pomiaru
- Możliwość odwzorowania (wyskalowania) geometrii zbiornika
- Dodatkowy punkt minimum lub maximum
- Możliwość montażu pod kątem.

Załączniki

ITS 65 - Inteligentny czujnik poziomu oraz temperatury oleju hydraulicznego

Inteligentny czujnik poziomu BEDIA ITS 65 służy do pomiaru poziomu oraz temperatury oleju hydraulicznego lub silnikowego. Istotne zalety:
- Żadnych mechanicznych części
- Zwarta, pewna budowa, zwarta stabilna konstrukcja
- Zastosowanie do oleju hydraulicznego, silnikowego oraz pochodnych
- Pojemnościowa zasada pracy
- Długość od 200mm do 2300mm
- Dowolny sygnał wyjściowy: V; mA; PWM; CANBus J1939
- Duża dokładność pomiaru
- Możliwość odwzorowania (wyskalowania) geometrii zbiornika
- Dodatkowy punkt minimum lub maximum
- Duży wybór różnych połączeń.

Załączniki

CLS 20/25 - sondy poziomu wody i oleju

EL-CAB jest przedstawicielem na Polskę firmy BEDIA. BEDIA od ponad 30 lat specjalizuje się w produkcji sond (sygnalizatorów punktowych) poziomu. Sondy (sygnalizatory) poziomu firmy BEDIA znajdują zastosowanie wszędzie gdzie potrzebna jest informacja o wartości granicznej poziomu medium typu pochodne wody oraz pochodne oleju (minimum, maksimum, obecność). W odniesieniu do zamontowanych czujników ciśnienia czy też temperatury sondy Bedia dają taką zaletę, że informują odpowiednio wcześniej o krytycznym stanie medium.

Sondy poziomu BEDIA CLS 20/25
Specjalnie na potrzeby rynku kolejowego opracowano serię sond CLS 20 oraz CLS 25. Spełniają one normy kolejowe DIN EN 50155 oraz normy palności S1 zgodnie z DIN 5510 część 2.

Produkt ten umożliwia kontrolę poziomu takich mediów jak płyn chłodzący, świeża i brudna woda, woda zęzowa jak również płyny olejowe jak olej silnikowy, hydrauliczny, paliwa oraz płyn hamulcowy.
Warianty medium:
- Ev 35...85 (woda, środki chłodnicze)
- Ev 1,8...6 (olej silnikowy, olej hydrauliczny, olej napędowy).
Sonda (sygnalizator) poziomu BEDIA CLS 20 (12/24V) oraz CLS25 (5/12V)
- Pojemnościowa zasada pracy
- Sygnalizator poziomu (punkt stan minimum lub maximum)
- Środowiska wodne lub olejowe
- Duży zakres temperatury pracy
- Duża różnorodność podłączeń elektrycznych (Bajonett według DIN 72585, kabel, Bajonett 16S, gwintowe M27x1, Bajonett 10SL)
- Możliwość funkcji samokontroli oraz opóźnienia sygnału.

Załączniki

Czujniki i wyłączniki temperatury

Czujniki oraz wyłączniki temperatury - oprócz pomiaru poziomu medium firma Bedia z powodzeniem rozwija i produkuje również czujniki oraz wyłączniki temperatury. Szeroki wybór oraz duża elastyczność sprawiają, że klienci bardzo chętnie sięgają po te produkty.

Wyłączniki temperatury dostępne są w 3 wariantach:
- Bimetaliczne wyłączniki temperatury z małą histerezą powrotną ≤ 15°C (5-15°C)
- Bimetaliczne wyłączniki temperatury z histerezą ≤ 25°C
- Elektroniczne wyłączniki temperatury (Pt1000) z histerezą dowolnie ustaloną ≥ 1°C.

BEDIA czujniki temperatury dostępne są w dwóch wariantach:
- Elektroniczne czujniki temperatury (Pt1000; 0,5V - 10V)
- Rezystancyjne czujniki temperatury Pt100; Pt500; Pt1000; Ni100; Ni1000, KTY, NTC.

Cechy charakterystyczne:
- Mała zwarta zabudowa
- Różnorodność wykonania (montaż, rodzaj materiału)
- Szeroki zakres temperatury
- Wykonanie elektroniczne dostosowane do wymagań klienta
- Różnorodność podłączenia elektrycznego.

Załączniki

Zabezpieczenie urządzeń i obwodów elektrycznych

El-Cab jest wyłącznym przedstawicielem niemieckiej firmy E-T-A na rynek polski.
E-T-A to światowy lider w projektowaniu, rozwijaniu i produkcji wyłączników oraz bezpieczników automatycznych stosowanych w celach ochrony urządzeń oraz obwodów elektrycznych. E-T-A oferuje najszerszy wachlarz produktów tego typu na rynku dla zastosowań takich jak: lotnictwo,transport, kontrola procesu, informatyka i telekomunikacja, medycyna, urządzenia domowe i ogrodowe, obrabiarki i robotyka. Produkty E-T-A są projektowane i produkowane zgodnie ze światowej klasy wymaganiami dotyczącymi jakości oraz surowymi normami, posiadają certyfikat takich towarzystw kwalifikacyjnych jak między innymi VDA, CSA, UL, BSI, UK, Civil, Aviation Authority oraz Bureau Veritas.


Wyłączniki, bezpieczniki automatyczne termiczne

Wyłączniki, bezpieczniki automatyczne z wyzwoleniem termicznym dzięki prostemu działaniu efektu cieplnego prądu i wykorzystaniu właściwości mechanicznych stosowanych materiałów, stanowią jedne z najpewniejszych i najbardziej koszto-oszczędnych dostępnych urządzeń kontrolnych i zabezpieczających. Dlatego też znajdują zastosowanie w ochronie wielu podzespołów i układów - od silników i uzwojenia transformatorów począwszy, poprzez zawory magnetyczne na niskonapięciowych obwodach elektrycznych w pojazdach drogowych, łodziach oraz maszynach akumulatorowych skończywszy.

Zastosowania tego typu wymagają umiejętności rozróżnienia pomiędzy przepięciami lub przebiegami przejściowymi z jednej strony, a szkodliwymi długotrwałymi przeciążeniami z drugiej strony. Bezpieczniki automatyczne z wyzwoleniem termicznym mogą wytrzymać wysokie przepięcia powstające np. z obciążenia lamp lub uruchamiania silnika. Jednocześnie zapewniają one ochronę przed skutkami prawdziwej awarii, np. blokady wirników silnika. Wyłączniki automatyczne z wyzwoleniem termicznym łączą funkcję wyłącznika z bezpiecznikiem. Karty katalogowe każdego z produktów zawierają charakterystyki czasowo-prądowe umożliwiając właściwe dobranie bezpiecznika do aplikacji.

Charakterystyka:
- Jedno i wielopolowe z wyzwoleniem termicznym
- Z lub bez styków pomocniczych
- Zakres napięcia mav 3AC415V; AC250V, DC65V, DC28V
- Zakres prądowy 0,05 - 70A
- Standardowe lub samoresetujące się
- Połączenie funkcji wyłącznika z bezpiecznikiem automatycznym.

Pliki do pobrania i pełen opis produktów na www.e-t-a.com.

Załączniki

Wyłączniki, bezpieczniki automatyczne termiczno-magnetyczne

Wyłączniki, bezpieczniki automatyczne z wyzwoleniem termiczno-magnetycznym to połączenie zabezpieczenia termicznego (bimetal) z magnetycznym (cewka magnetyczna). Część termiczna stanowi doskonałe zabezpieczenie przed długotrwałym o niskim poziomie przeciążeniu. Część magnetyczna chroni przed wysokim szybkim przeciążeniem np. podczas zwarcia.
Produkty te przeznaczone są do zastosowania w telekomunikacji, kontroli procesu i innych zastosowaniach przemysłowych, w których niezbędna jest poprawna i niezawodna ochrona skomplikowanych urządzeń przed przeciążeniem oraz zwarciem.
Zwarta konstrukcja oraz zaawansowane technologie zapewniły bardzo małą szerokość (12 mm) bezpieczników termomagnetycznych ETA. Wykonanie o szerokości 12 mm również ze stykami pomocniczymi to gwarancja oszczędności miejsca podczas zabudowy, co jest szczególnie istotne przy szafach sterowniczych. W ofercie również gniazda montażowe na szynę czy gotowe systemy zabudowy modułowej 17plus, 18plus, 80/81plus. Karty katalogowe każdego z produktów zawierają charakterystyki czasowo-prądowe umożliwiając właściwe dobranie bezpiecznika do aplikacji.

Charakterystyka:
- Jedno lub wielopolowe z wyzwoleniem termiczno - magnetycznym
- Z lub bez styków pomocniczych
- Zakres napięcia 3AC480V, AC277V, DC80V
- Zakres prądowy 0,05-32A
- Duża różnorodność montażu
- Indywidualne krzywe czasowo-prądowe
- Małe gabaryty zabudowy (szerokość 12 mm).

Pliki do pobrania i pełen opis produktów na http://www.e-t-a.com.

Załączniki

Wyłączniki, bezpieczniki magnetyczne automatyczne oraz magnetyczno-hydrauliczne

Wyłączniki, bezpieczniki automatyczne z wyzwoleniem magnetycznym to bardzo szybkie zabezpieczenia przed zwarciem a w wykonaniu magnetyczno-hydraulicznym część hydrauliczna dzięki specjalnej konstrukcji oraz parametrom oleju w cewce gwarantuje przesunięcie charakterystyki w czasie (spowolnienie zadziałania podczas przeciążenia). Szeroki wachlarz wyłączników magnetycznych E-T-A obejmuje miedzy innymi miniaturową bardzo szybką serię 808 (0,01 - 5A), charakteryzującą się parametrami doskonałymi dla płytek odwodów drukowanych oraz hydrauliczno-magnetyczną serię 8345 (0,05 - 125A) dla obciążenia większymi prądami do zastosowania w telekomunikacji, transporcie oraz szafach sterowniczych. Opcjonalnie dodatkowe moduły umożliwiają zdalną kontrolę oraz sterowanie wyłącznikami.
Karty katalogowe każdego z produktów zawierają charakterystyki czasowo-prądowe umożliwiając właściwe dobranie bezpiecznika do aplikacji.

Charakterystyka:
- Jedno lub wielopolowe z wyzwoleniem magnetycznym lub hydrauliczno - magnetycznym
- Z lub bez styków pomocniczych
- Zakres napięcia max 3AC480V, AC277V, DC110V, DC28V
- Zakres prądowy 0,01-125A
- Duża różnorodność montażu
- Indywidualne krzywe czasowo - prądowe.

Pliki do pobrania i pełen opis produktów na http://www.e-t-a.com.

Załączniki

Wyłączniki, bezpieczniki automatyczne mocy

Wyłączniki, bezpieczniki automatyczne mocy z wyzwoleniem termicznym lub termomagnetycznym zostały zaprojektowane dla zastosowań wymagających doskonałych parametrów oraz niezawodności.
Doskonałe do zastosowań w lotnictwie, pojazdach specjalnych, systemach morskich oraz w specjalistycznych urządzeniach, gdzie bezpieczeństwo odgrywa najistotniejszą rolę.
Wszystkie wyłączniki tej serii są wysoce odporne na wstrząsy, wibracje, słoną parę, wilgotność i inne niekorzystne czynniki.
Karty katalogowe każdego z produktów zawierają charakterystyki czasowo-prądowe umożliwiając właściwe dobranie bezpiecznika do aplikacji.

Charakterystyka:
- Jedno lub wielopolowe z wyzwoleniem termicznym lub termiczno - magnetycznym
- Z lub bez styków pomocniczych
- Zakres napięcia 3AC500V, AC250V, DC28V, DC144V
- Duża różnorodność montażu
- Mała zwarta budowa
- Indywidualne krzywe czasowo - prądowe
- Bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe
- Zakres prądowy 0,05 - 500A

Pliki do pobrania i pełen opis produktu na http://www.e-t-a.com.

Załączniki

Przekaźniki mechaniczne, elektroniczne, przekaźniki mocy

Przekaźniki standardowe do 50A statyczne, półprzewodnikowe elektroniczne w wykonaniu standardowym oraz programowalne z funkcją czasowego opóźnienia czy też zabezpieczenia urządzeń przed przeciążeniem prądowym. Przekaźniki mocy (100, 200, 300A) w wykonaniu standardowym elektromechaniczne bistabilne MPR10 oraz hybrydowym HPR10 z inteligentną elektroniką sterującą (programowalne między innymi z funkcją opóźnienia czy też zabezpieczenia przed spadkiem napięcia). Przekaźniki mocy EPR10 półprzewodnikowe, elektroniczne w wykonaniu standardowym oraz w wykonaniu z zabezpieczeniem przed przeciążeniem (1,3xIn), zakres 100A, 200A. Zastosowanie w maszynach budowlanych, pojazdach specjalnych, autobusach, ciężarówkach, samochodach osobowych. Karty katalogowe każdego z produktów zawierają parametry techniczne umożliwiające właściwe dobranie przekaźnika do aplikacji.

Charakterystyka:
- szybsze, pewniejsze zadziałanie (półprzewodnikowe)
- programowalne dostosowanie produktu do wymagań
- opcjonalne zabezpieczenie przed przeciążeniem
- opcjonalnie funkcja diagnostyczna (status)

Pliki do pobrania i pełen opis produktu na http://www.e-t-a.com.

Załączniki

Systemy ppoż.

Firma FOGTEC to specjalista w zakresie wodnych systemów mgłowych. W instalacjach mgłowych gaśniczych FOGTEC stosuje się czystą wodę, którą jest rozpraszana przy ciśnieniu 200 bar w postaci mgły.
Systemy FOGTEC są często skuteczniejsze niż konwencjonalne gazowe lub wodne instalacje gaśnicze. Celem firmy jest stałe doskonalenie ochrony ludzi i dóbr materialnych. Podstawą rozwoju systemów FOGTEC w ochronie przeciwpożarowej jest unikalna wiedza specjalistyczna firm partnerskich Lechler i KAMAT, które wniosły do FOGTEC swoje innowacje w zakresie generowania mgły wodnej. Komponenty systemów FOGTEC są wykonywane zgodnie z ISO 9001-2000. Stosowane są przy tym najnowocześniejsze systemy obróbki mechanicznej na maszynach sterowanych numerycznie. Firma Posiada również certyfikat IRIS.


Wodne systemy mgłowe

Obecnie firma Fogtec wraz ze swoim zespołem specjalistów ds. kolei jest czołowym producentem instalacji gaśniczych dla pojazdów szynowych. Firma oferuje pełen zakres usług, począwszy od doradztwa, poprzez dostawę komponentów systemu, skończywszy na montażu i konserwacji instalacji gaśniczych.

Korzyści z zastosowania FOGTEC "RAIL SYSTEM":
- Mniejsze koszty wynikające z awarii
- Wysoka dostępność środka gaśniczego
- Mniejsze koszty ubezpieczenia
- Elastyczna konstrukcja
- Krótszy czas realizacji
- Spełnienie wymogów określonych w normach i innych przepisach
- Umożliwienie interoperacyjności przy stosowaniu jednego zamiast kilku systemów.

Obszar zastosowania
Rozwiązania systemowe firmy Fogtec znajdują zastosowanie w różnych pojazdach. W większości obszary zastosowania można pogrupować następująco:
- Maszynownie (lokomotywy spalinowe i elektryczne, SZT, pojazdy specjalne)
- Przestrzeń pasażerska ( EZT, SZT, wagony pasażerskie, wagony sypialne)
- Szafy aparaturowe (wysokiego, średniego i niskiego napięcia)
- Instalacje hydrauliczne (szynowe maszyny budowlane, pojazdy specjalne).

Poprzez zastosowanie instalacji gaśniczych można wyraźnie zredukować bezpośrednie i pośrednie szkody. Poziom bezpieczeństwa w odniesieniu do przedsiębiorstw oraz klientów można zasadniczo podnieść poprzez zastosowanie wodnego systemu mgłowego FOGTEC DLA KOLEI. Mgła wodna FOGTEC zwalcza pożary kroplami czystej wody o rozmiarach rzędu 10 mikrometrów, kwalifikowane do kategorii 1 wg NFPA 750. Dzięki temu, systemy te są szczególnie efektywne a zużywają bardzo małe ilości wody. Działanie gaśnicze mgły wodnej wytwarzanej przy pomocy systemu FOGTEC to chłodzenie i lokalne wypieranie tlenu.

Dodatkowe efekty
Podczas działania systemu mgłowego występują także dodatkowe pozytywne efekty nie związane bezpośrednio ze zwalczaniem pożaru. Są to:
- Wychwytywanie: Występuje w dużym stopniu wychwytywanie gazowych produktów spalania, które są rozpuszczalne w wodzie. Także maleńkie kropelki wody pochłaniają cząsteczki sadzy z dymu. Efekt ten zmniejsza istotnie szkodliwe oddziaływanie toksycznych produktów spalania i sadzy, która jest bardzo groźna dla elementów elektronicznych,
- Efekt osłonowy (parasola): Tak jak w przypadku opisanego oddzielania strefy spalania od powierzchni objętej pożarem występuje osłanianie otoczenia pożaru przed oddziaływaniem promieniowania cieplnego a tym samych ogranicza to możliwość rozprzestrzeniania się pożaru. Może stanowić zaporę przeciwpożarową
- Równomierne chłodzenie powierzchni: System mgłowy może być tak zaprojektowany by równomiernie ochładzać gorące (szczególnie metalowe) powierzchnie. Gwałtowne, nierównomierne ochładzanie takich powierzchni może spowodować ich wypaczenie
- Możliwość gaszenia urządzeń elektrycznych pod napięciem: Dzięki niskiej przewodności elektrycznej mgły wodnej szczególnie przy stosowaniu wody zdemineralizowanej można gasić pożary instalacji elektrycznych.

Załączniki

Komponenty do systemów detekcji i sterowania oraz modułów gaszących

EL-CAB posiada w swej ofercie komponenty do systemów detekcji i sterowania a także modułów gaszących.

Załączniki

Systemy podłogowe

BLOMBERGER Holzindustrie GmbH zajmuje się produkcją systemów podłogowych oraz sklejek firmy Delignit spełniających najwyższe wymagania techniczne.
Jako najstarszy na świecie istniejący już ponad 100 lat zakład produkujący sklejkę bukową. firma może się poszczycić wiodącą pozycja na rynku, którą utrzymuje już od wielu lat. Produkty Delignit znajdują zastosowanie w ponad 45 branżach; między innymi w przemyśle motoryzacyjnym, budowie maszyn, budownictwie oraz różnych innych gałęziach przemysłu.

Załączniki

Systemy zabezpieczeń wejścia oraz skanujące do zastosowań pomiarowych i kontrolnych


System ABC (Automatic Brake Control)

ABC (Automatic Brake Control) - oferujemy systemy skanujące do automatycznych pomiarów zużycie elementów takich jak klocki hamulcowe zestawów kołowych, pantografy, opony dokonujące pomiarów na poruszającym się pojeździe.

Więcej informacji na http://www.mtcontrols.de/

Załączniki

UVIS - (Under Vehicle Inspection System)

UVIS - (Under Vehicle Inspection System) w nowej wersji AUTO2SCAN, skonstruowany i opatentowany przez firmę M&T. Stosowany jest do automatycznego skanowania podwozi pojazdów w celu wykrycia ukrytych tam przedmiotów lub niezgodności z oryginalna zabudową.

Główne cechy:
- Wysoka dokładność pomiarów,
- Szybki pomiar na pojeździe w ruchu,
- Ekonomiczny ze względu na niskie koszty instalacji i utrzymania,
- Zastosowanie najnowocześniejszego oprogramowania.

Załączniki

Bramki świetlne

Trafficonline
Energetyczny skaner świetlny do monitorowania drzwi pasażerskich:
- Certyfikowane wg.standardów kolejowych EN 50155
- Dynamiczne zabezpieczanie na całej szerokości drzwi
- Automatyczne dostosowanie do warunków pogodowych
- Samouczenie
- Łatwa instalacja i uruchomienie.

Trafficonsingle
Aktywny skaner podczerwieni do zabezpieczania krawędzi zamykających:
- Pewne wykrywanie nawet małych obiektów
- Może być połączony z rewersem pneumatycznym albo elektrycznym
- Markowanie niewidzialnego promienia detekcyjnego
- Natychmiastowa diagnoza
- Prezentacja informacji o uszkodzeniu lub błędach.

TrafficOneLine
Monitorowanie przestrzeni drzwi jednym lub dwoma promieniami:
- Certyfikowany wg. standardów kolejowych EN50155
- Miniaturowe rozmiary
- Idealny do montowania w profilach drzwiowych lub ramach portalu
- Łatwy montaż, bez problemów z regulacją
- Funkcja autotestu.

Załączniki

Listwy dotykowe Trafficontact

Listwy dotykowe dla bezpieczniejszych krawędzi zamykanych drzwi:
- Całkowicie nowy patent
- Certyfikowany wg. standardów kolejowych EN50155
- Zabezpieczenie głównych i wtórnych krawędzi wolne od przerw
- Detekcja małych obiektów (3 mm)
- Odporne na zanieczyszczenia, deszcz, śnieg, zmiany temperatur oraz interferencje elektromagnetyczne
- Bardzo małe rozmiary elementu aktywnego pozwalające na stosowanie różnorodnych profilach drzwiowych
- Czułość 360°.

Załączniki

Listwy dotykowe TrafficonKneeling

Dotykowa listwa (profil gumowy) montowany pod dolna krawędzią autobusu z przyklękiem. Powoduje przerwanie procesu przyklęku i powrót do wyjściowej wysokości zawieszenia w przypadku zetknięcia się profilu z przeszkodą. Profil wyposażony jest w czuły na deformacje światłowód monitorowany przez sterownik elektroniczny. Układ reaguje w czasie 8 ms. To rozwiązanie znajduje zastosowanie również w innych przypadkach, gdzie wymagana jest detekcja przeszkody napotkanej przez ruchomy obiekt.

Załączniki

Elementy wykończenia wnętrza pojazdu

EL-CAB posiada w swej ofercie różnego typu elementy wykończenia przestrzeni pasażerskiej pojazdów szynowych w postaci półek bagażowych, kanałów powietrza, kratek nawiewu, zasłony, paneli ściennych wnętrza przestrzeni pasażerskiej oraz rożnego rodzaju elementy aluminiowe służące wykończeniu wnętrza pojazdu.

Załączniki